Na trhu s kosmetikou dnes můžeme naleznout širokou škálu produktů různých značek, kvalit a také cen. Podobně, jako v případě kosmetiky pro lidi, také v případě kosmetiky pro naše čtyřnohé mazlíčky je důležité pečlivě vybírat vhodné druhy a typy, tak, abychom mohli kvalitně pečovat o zdraví a svěží srst našeho mazlíčka.

dog-shower-installers-essex.jpg

Faktory ovlivňující výběr vhodného šamponu

Protože naši mazlíčci nejsou všichni stejní a mají různé potřeby, na trhu můžeme naleznout celou řadu specializovaných výrobců, nabízejících širokou produktovou řadu různých druhů a typů šamponů, které jsou určeny pro různé potřeby psů. Mezi hlavní faktory, které výběh vhodného šamponu ovlivňují, můžeme zařadit:

Stav kůže

Vlivem horka, nevhodných podmínek, onemocnění, ale zejména také používáním nesprávných šamponů a kosmetických přípravků se často stává, že má náš čtyřnohý malíček suchou a svědivou kůži. V takovém případě je důležité pomoci mazlíčkovi od nepříjemného svědění s pomocí hydratačních šamponů. Ty mají za cíl vyživovat a hydratovat vyschlou kůži, ale také posilovat kvalitu a zdravou podobu psí srsti.

Důležité je vyvarovat se příliš voňavým šamponům nebo šamponům obsahujícím chemické látky, které se vyskytují zejména v levnějších a méně kvalitních šamponech. Naopak je důležité, aby šampon obsahoval přírodní látky a byl hypoalergenní. Díky tomu nebude zbytečně dráždit srst, a naopak se postará o kvalitní přírodní hydrataci.

Vhodným šamponem v tomto případě je například intenzivně hydratační šampon pro psy Botaniqa Active Line. Šampon čistí a hluboce hydratuje suchou a poškozenou srst. Je vyroben z vysoce koncentrovaných přírodních látek, díky čemuž neobsahuje žádné stopy parabenu, silikonu, alkoholu nebo nežádoucích barviv.

Věk psa

Věk psa hraje důležitou roli. S ohledem na stav kůže je zejména v případě štěňat a mladých psů, jejichž kůže je jemnější a více náchylná, je vhodné používat speciální šampony pro štěňata, které jsou často s bez oplachovým složením, jsou šetrnější ke kůži psa a v případě, že se dostanou do očí, nemělo by dojít k podráždění.

Šampony pro štěňata a mladé psy jsou většinou vyrobeny z rostlinných tuků, pšeničných klíčků, medu a bylinek, jako je heřmánek, třezalka nebo lípa. Přírodní složení pomáhá vyživovat a pečovat o kůži a chránit ji před poškozením.

Profesionální šampon PetEsthé pro štěňata je zhotoven na přírodní bázi rostlinného tuku, který se používá také při výrobě dětských šamponů a který je také hlavní účinnou látkou tohoto šamponu, spolu s heřmánkem, třezalkou a květy lípy. Tento velmi exkluzivní šampon je šetrný a hlavně nedráždivý.

Opačným případem jsou poté potřeby starších psů ve věku okolo 7 let a více, kteří mají často problémy se špatně vyživenou, mastnou a zapáchající srstí. Častým problémem také mohou být blechy, které mohou dále poškozovat kvalitu kůže a srsti mazlíčka. V takovém případě je vhodné se poohlédnout po speciálních šamponech, obsahujících mořské bahno, které pomáhá intenzivně vyživovat pokožku a odstraňovat nežádoucí pachy srsti.

Šampon pro psí seniory PetEsthé MUD je přímo určen pro starší mazlíčky, vyžadující intenzivní péči o věkem poškozenou srst. Šampon je vyroben z hlubinného mořského bahna, obsahuje sůl z Mrtvého moře a výtažky z medu. Je hypoalergenní a obsahuje jemnou aminokyselinovou řadu, díky čemuž jde o jeden z nejlepších šamponů tohoto typu na trhu.

Délka srsti

Má váš mazlíček dlouhou a hustou srst? Poté jistě oceníte, když bude mazlíčkova srst jemná, vláčná a hydratovaná, aby získala zdravou barvu a také se dobře rozčesávala. V případě dlouhosrstých plemen je vhodné se poohlédnout po šamponech vyrobených na bázi rostlinného tuku, který lze lehce smýt a přitom chrání pokožku rukou a také našeho mazlíčka.

Zlatý retriever

Šampon PetEsthé Porfessional na dlouhou srst představuje to nejlepší pro profesionální péči o srst psů. Obsahuje olej z pšeničných klíčků a olej z makadamových ořechů, díky čemuž skvěle hydratuje. Směs výtažků z Aloe Vera, Chlorelly, Přesličky rolní a medu dodává potřebnou přírodní péči pro dosažení zdravého vzhledu srsti.  

U krátkosrstých plemen a plemen se střední délkou srsti je častým cílem dosažení jemnosti a vláčnosti, aby bylo možno krátkou srst snadno upravit. Do šamponů pro krátkosrstá plemena se často podobně jako v případě šamponů pro štěňata přidávají rostlinné tuky, využívané také pro výrobu dětských šamponů. Ty pomáhají chránit jemnou pokožku a napomáhají snadném smytí. Pro krátkosrsté psy doporučujeme využít například šampon pro psy PetEsthé Professional na krátkou srst.

Barva srsti

Častým problémem psů s bílou srstí, jako je například Bišonek, Boloňský psík, Pudl nebo třeba Coton de Tulear, je udržením srsti mazlíčka čistě bílé. Pes se často rád válí ve všem, co mu voní, v důsledku čehož srst často dostává zabrat a dochází k nechtěnému zabarvení srsti. K zabarvení srsti může často také docházet vlivem infekce, a to jak bakteriální, nebo také kvasinkové.  Zejména v období línání je proto zapotřebí srst podpořit vysokým obsahem vitaminů, jako je biotin, zinek nebo omega kyseliny.

Šampon pro psy s bílou srstí PetEsthé MUD bahenní 350mlAbychom předešli nevratnému poškození srsti, vhodným pomocníkem pro péči o dlouhodobě bílou a zdravou srst jsou speciální bahenní šampony, určené pro péči o bílou srst, obsahující bahenní minerály, které pomáhají k přírodnímu vybělení srsti, aniž by docházelo k poškození srsti a kůže vlivem působení chemických přípravků, které mohou oslabovat srst a poškozovat kůži mazlíčka.

Šampon pro psy s bílou srstí PetEsthé MUD pomáhá pečovat o bílou barvu srsti a viditelně zlepšuje stav srsti a kůže, a to nejšetrnější cestou s výtažky z mořského bahna a solí z Mrtvého moře. Z přírodních látek, napomáhajících péči o srst, zde nalezneme zejména jojobový olej, výtažky z měsíčku lékařského a mořský kolagen.


Zamotávání srsti

Často se setkáváme s majiteli různých plemen psů, kdy pravidelně u svých mazlíčků bojují se zamotáváním srsti a rozčesávání se tak často stává nepříjemnou záležitostí pro mazlíčka a taky jeho páníčka. Jedním z nejčastějších problémů tohoto jevu jsou problémy s hydratací srsti, kdy je zapotřebí srsti dodat vlhkost a usnadnit tak rozčesávání. Jedním z hlavních zdrojů přirozené vlhkosti srsti tak často bývají přírodní oleje a antioxidanty, chránící buněčné membrány před poškozením volnými radikály.

Na trhu nalezneme různé druhy kondicionérů, ať již jde o kondicionéry pro zvětšení nebo zmenšení objemu srsti, kondicionéry pro snadnější rozčesávání nebo například atnimikrobiální kondicionéry. Zlatou střední cestou je za nás univerzální kondicionér pro psy a kočky PetEsthé Professional, patřící mezi profesionální hypoalergenní kondicionéry, vyrobené výhradně z přírodních látek.

Zobrazit více šamponů pro psy

Máme toho mnohem více! Rádi byste prozkoumali i jiné produkty pro spokojené mazlíčky? Vyberte si ze široké nabídky profesionální komestiky, produktů pro úpravu srsti, nebo také stylových obojků a postrojů pro všechny malé i velké spokojené mazlíčky.